Aktualności

V Ogólnokrajowa konferencja na temat śruty rzepakowej już za nami!

V Ogólnokrajowa konferencja na temat śruty rzepakowej (...)

21 października br. w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się już V edycja Ogólnokrajowej konferencji PSPO na temat śruty rzepakowej pt. „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu bydła mlecznego”, która już drugi raz miała miejsce w województwie podlaskim. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony hodowców bydła, ale także przedstawicieli firm paszowych oraz doradców żywieniowych.

czytaj dalej
Zaproszenie na V Ogólnokrajową konferencje na temat śruty rzepakowej

Zaproszenie na V Ogólnokrajową konferencje na temat (...)

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Ogólnokrajowej konferencji na temat śruty rzepakowej pt. „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu bydła mlecznego”, która odbędzie się 21 października 2021 r. w Wysokiem Mazowieckiem.

czytaj dalej
Śruta poekstrakcyjna rzepakowa w żywieniu cieląt

Śruta poekstrakcyjna rzepakowa w żywieniu cieląt

Śruta poekstrakcyjna rzepakowa nie jest chętnie wykorzystywanym źródłem białka w mieszankach treściwych dla cieląt, a przynajmniej podejście do jej stosowania jest dość ostrożne. O ile wyniki badań faktycznie wskazują, że wykorzystanie śruty poekstrakcyjnej rzepakowej w żywieniu cieląt powinno być ostrożne, to nie oznacza to, że nie można jej stosować w ogóle. Jej umiejętne wykorzystanie w paszach starterowych dla cieląt może pozwolić na uzyskanie zadowalających efektów odchowu, a przy tym
na zmniejszenie jego kosztów.

czytaj dalej
IV Ogólnokrajowa konferencja na temat śruty rzepakowej

IV Ogólnokrajowa konferencja na temat śruty rzepakowej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskiej konferencji na temat śruty rzepakowej pod hasłem: „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu trzody chlewnej”, która odbędzie się w dniu 4 listopada br. w kooperacji z TopAgrar.

czytaj dalej

„Rośnie produkcja oraz krajowe wykorzystanie pasz (...)

Zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Oleju tłocznie przerabiając 2,96 mln ton nasion rzepaku wyprodukowały w 2019 roku ponad 1,7 mln ton pasz rzepakowych. Kluczowym pod względem wolumenowym produktem była tu śruta poekstrakcyjna, której podaż wyniosła 1 634 tys. ton wobec 1 542 tys. ton w 2018 roku. Ponadto Członkowie PSPO dostarczyli na rynek 68 tys. ton makuchu. Łączny progres w podaży lokalnie wytworzonych pasz białkowych pochodzących z przerobu rzepaku o 114 tys. ton nie miał jednak przełożenia na wzrost ich eksportu, co potwierdza, że systematycznie rośnie popularność śruty rzepakowej w krajowej produkcji zwierzęcej.

czytaj dalej

III Ogólnokrajowa konferencja śrutowa za nami!

We Włoszakowicach, w województwie Wielkopolskim, w dniu 19 listopada br. odbyła się tegoroczna, już trzecia z kolei, ogólnopolska konferencja pod hasłem: „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu drobiu oraz bydła mięsnego”. Na wydarzenie tłumnie zjechali okoliczni hodowcy drobiu i bydła mięsnego, przedstawiciele producentów śruty rzepakowej, firm paszowych, a także osoby reprezentujące firmy zapewniające nowoczesne technologie do produkcji i przetwórstwa pasz. W tym roku udało się nam zgromadzić rekordową frekwencję, w wydarzeniu wzięło bowiem udział około 230 osób, co potwierdza tylko istotę poruszanej tematyki.

czytaj dalej
III Konferencja śrutowa już w listopadzie!

III Konferencja śrutowa już w listopadzie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnokrajowej konferencji na temat śruty rzepakowej pod hasłem: „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu drobiu oraz bydła mięsnego” rzepakowej, która odbędzie się w dniu 19 listopada 2019 r. we Włoszakowicach (woj. wielkopolskie).

czytaj dalej
II Ogólnokrajowa konferencja śrutowa za nami!

II Ogólnokrajowa konferencja śrutowa za nami!

Tegoroczna ogólnopolska konferencja nt. wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu bydła cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Nie mogła ona odbyć się nigdzie indziej niż na Podlasiu. W Piątnicy k. Łomży 10 grudnia 2018 r. zebrali się m.in. hodowcy bydła mlecznego, doradcy żywieniowi, weterynarze, przedstawiciele mleczarni i firm paszowych, a także producenci śruty rzepakowej.

czytaj dalej
strona z 2 next page