Aktualności

INNOWACYJNE BIAŁKO - konferencja podsumowująca

INNOWACYJNE BIAŁKO - konferencja podsumowująca

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z konferencji „INNOWACYJNE BIAŁKO. Ekonomiczne aspekty stosowania pasz białkowych krajowego pochodzenia, w tym śruty rzepakowej, w produkcji mleka, bydła opasowego i trzody chlewnej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”, która odbyła się 4 października w Minikowie.

czytaj dalej
INNOWACYJNE BIAŁKO - Seminaria dla producentów mleka, bydła opasowego oraz trzody chlewnej

INNOWACYJNE BIAŁKO - Seminaria dla producentów mleka, (...)

W ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych wraz z Polskim Stowarzyszeniem Producentów Oleju jako partnerem projektu mają przyjemność zaprosić Państwa na serię dedykowanych seminariów, które odbędą się we wrześniu w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

czytaj dalej
Zapraszamy na konferencję śrutową!

Zapraszamy na konferencję śrutową!

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju wraz z Kujawsko Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych mają zaszczyt zaprosić na I Ogólnopolską konferencję na temat śruty rzepakowej, która obędzie się w dniu 28 listopada w Przysieku.
Wydarzenie zostało objęte honorowym partronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Szczegółowy program konferencji

czytaj dalej
PSPO: krajowa śruta rzepakowa nie jest wykorzystywana

PSPO: krajowa śruta rzepakowa nie jest wykorzystywana

W 2015 r. wyprodukowano w Polsce ok. 1,4 mln ton śruty rzepakowej. Jest ona dobrym źródłem białka i może być stosowana w hodowli zwierząt, ale jej wykorzystanie jest niedostateczne - uważa dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) Adam Stępień.

czytaj dalej
Da się żywić krowy bez soi

Da się żywić krowy bez soi

Prof. Kowalski podczas swojego wykładu „Jak żywić krowy bez GMO?” na tegorocznych Targach Ferma w Łodzi przekonywał hodowców, że da się żywić krowy bez pasz genetycznie modyfikowanych (GM).

czytaj dalej
previous page strona z 2