Aktualności
Śruta poekstrakcyjna rzepakowa w żywieniu cieląt
Śruta poekstrakcyjna rzepakowa nie jest chętnie wykorzystywanym źródłem białka w mieszankach treściwych dla cieląt, a przynajmniej podejście do jej stosowania jest dość ostrożne. O ile wyniki badań faktycznie wskazują, że wykorzystanie śruty poekstrakcyjnej rzepakowej w żywieniu cieląt powinno być ostrożne, to nie oznacza to, że nie można jej stosować w ogóle. Jej umiejętne wykorzystanie w paszach starterowych dla cieląt może pozwolić na uzyskanie zadowalających efektów odchowu, a przy tym
na zmniejszenie jego kosztów.
IV Ogólnokrajowa konferencja na temat śruty rzepakowej (...)
4 listopada br. odbyła się IV Ogólnokrajowa konferencja na temat śruty rzepakowej pt. „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu trzody chlewnej”
czytaj dalej
IV Ogólnokrajowa konferencja na temat śruty rzepakowej
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskiej konferencji na temat śruty rzepakowej pod hasłem: „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu trzody chlewnej”, która odbędzie się w dniu 4 listopada br. w kooperacji z TopAgrar.
czytaj dalej
„Rośnie produkcja oraz krajowe wykorzystanie pasz (...)
Zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Oleju tłocznie przerabiając 2,96 mln ton nasion rzepaku wyprodukowały w 2019 roku ponad 1,7 mln ton pasz rzepakowych. Kluczowym pod względem wolumenowym produktem była tu śruta poekstrakcyjna, której podaż wyniosła 1 634 tys. ton wobec 1 542 tys. ton w 2018 roku. Ponadto Członkowie PSPO dostarczyli na rynek 68 tys. ton makuchu. Łączny progres w podaży lokalnie wytworzonych pasz białkowych pochodzących z przerobu rzepaku o 114 tys. ton nie miał jednak przełożenia na wzrost ich eksportu, co potwierdza, że systematycznie rośnie popularność śruty rzepakowej w krajowej produkcji zwierzęcej.
czytaj dalej
III Ogólnokrajowa konferencja śrutowa za nami!
We Włoszakowicach, w województwie Wielkopolskim, w dniu 19 listopada br. odbyła się tegoroczna, już trzecia z kolei, ogólnopolska konferencja pod hasłem: „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu drobiu oraz bydła mięsnego”. Na wydarzenie tłumnie zjechali okoliczni hodowcy drobiu i bydła mięsnego, przedstawiciele producentów śruty rzepakowej, firm paszowych, a także osoby reprezentujące firmy zapewniające nowoczesne technologie do produkcji i przetwórstwa pasz. W tym roku udało się nam zgromadzić rekordową frekwencję, w wydarzeniu wzięło bowiem udział około 230 osób, co potwierdza tylko istotę poruszanej tematyki.
czytaj dalej
III Konferencja śrutowa już w listopadzie!
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnokrajowej konferencji na temat śruty rzepakowej pod hasłem: „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu drobiu oraz bydła mięsnego” rzepakowej, która odbędzie się w dniu 19 listopada 2019 r. we Włoszakowicach (woj. wielkopolskie).
czytaj dalej
II Ogólnokrajowa konferencja śrutowa za nami!
Tegoroczna ogólnopolska konferencja nt. wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu bydła cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Nie mogła ona odbyć się nigdzie indziej niż na Podlasiu. W Piątnicy k. Łomży 10 grudnia 2018 r. zebrali się m.in. hodowcy bydła mlecznego, doradcy żywieniowi, weterynarze, przedstawiciele mleczarni i firm paszowych, a także producenci śruty rzepakowej.
czytaj dalej
Zaproszenie na II edycję konferencji śrutowej!
Zapraszamy na II Ogólnokrajową konferencję na temat śruty rzepakowej pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która odbędzie się 10 grudnia 2018 roku w Piątnicy
czytaj dalej
INNOWACYJNE BIAŁKO - konferencja podsumowująca
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z konferencji „INNOWACYJNE BIAŁKO. Ekonomiczne aspekty stosowania pasz białkowych krajowego pochodzenia, w tym śruty rzepakowej, w produkcji mleka, bydła opasowego i trzody chlewnej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”, która odbyła się 4 października w Minikowie.
czytaj dalej
Seminaria Innowacyjne białko - fotogaleria
W dniach 10-11 września 2018 r. w Minikowie odbyły się tematyczne szkolenia dla producentów bydła opasowego, mleka oraz trzody chlewnej w ramach projektu Innowacyne białko. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!
czytaj dalej
